HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Stavba dřevostavby

Provedeme vás stavbou dřevostavby krok po kroku – od návrhu přes projekci až po samotnou výstavbu dřevostavby. Poradíme vám v otázkách volby typu dřevěných konstrukcí a zaměříme se na detaily, na které byste si měli při stavbě dřevostavby dávat pozor.


Chcete ročně ušetřit tisíce za energie? Zatočte se zlozvyky, které je zbytečně prodražují!
Utrácíte za energie a vodu více, než je vám libo? Naučte se v našem rádci ušetřit tisíce při běžném používání domácnosti.

Strom u vašeho domu se vám může pěkně vyplatit. Zvedá totiž cenu nemovitosti
Stačí pár vzrostlých stromů a cena vámi nabízené nemovitosti může být až o pětinu vyšší. Stromy totiž přináší nejen stín, ale také blahobyt.

Kůrovec ničí české lesy. Ohrožuje i dřevěné stavby?
Kůrovec se zabydlel v českých lesích a zdá se, že je nehodlá opustit. Kdo je kůrovec a zda může napadnou i postavené dřevostavby se dozvíte v článku.

Co je to standardní dřevostavba a kolik stojí?
Jak vypadá standardní dřevostavba a co od ní můžeme očekávat? A kolik bude stát? Dozvíte se z průzkumu českého trhu dřevostaveb.

Jak při zařízení prvního bydlení finančně nevykrvácet
Zařízení prvního bydlení je pro mladé lidi často náročným úkolem. Přinášíme ty nejdůležitější rady, jak vše zvládnout a vytvořit příjemné bydlení za málo peněz.

Dřevo, vlhko a plísně. Jak se žilo v historických japonských domech?
Japonské domy bývaly plné plísní a aby se v nich dalo žít, zavedli Japonci několik netradičních pravidel. Máme pro vás pravdivou historii japonské architektury.

Co se stane, když stavbu řídí umělá inteligence, která se učí z cizích chyb?
Prohlédněte si program, který vám poradí, co se dá na vašem stavebním plánu zlepšit. Alice umí pohotově poradit, když věci nejdou podle plánu.

Řízení a kontrola kvality dřevostaveb realizovaných v ČR
Pro obor dřevostaveb je důležitá certifikace, zda výrobek vyhovuje normám, případně jiným normativním dokumentům. Z jaké legislativy se vychází a co je třeba dodržovat?

Specifika bydlení na vodě: Bez kolaudace i vodováhy
Láká vás bydlení v hausbótu, na lodi nebo v plovoucím domě? Přečtěte si, jak se navrhují, stavějí, jak se v nich bydlí a jaká mají specifika.

Podsklepit nový dům nebo ne? Společně najdeme správnou odpověď
Když se rozhodnete stavět dům, musíte si položit otázku, zda ji podsklepit, nebo ne. Neměli byste se ale rozhodovat jenom s ohledem na peníze.

Dřevostavba svépomocí: Kolik opravdu stojí a kde můžete ušetřit?
Stavět dům vlastníma rukama může ušetřit peníze, ale přidat na starostech. Jaké fáze stavby si pohlídat a na co si při stavbě dát pozor?

Nedejte zlodějům šanci a zabezpečte svůj byt před odjezdem na dovolenou
Chystáte se na dovolenou a nechcete nechat váš dům na pospas zlodějům? Poradíme vám, jak si zabezpečit dům tak, abyste mohli v klidu odjet.

Stavíte pasivní dům? Nová zelená úsporám vám přispěje až 450 tisíc korun
Na stavbu pasivního domu můžete do roku 2021 získat dotaci z Nové zelené úsporám. Stát vám přispěje až 450 tisíc korun. Jaké jsou podmínky a jak o dotaci zažádat?

Jaká je životnost dřevostaveb?
Jak dlouho bude stát vaše dřevostavba? Do životnosti dřevěných konstrukcí promlouvá vlhkost a kvalita provedené práce. Jak? Dočtete se v článku.

Tomáš Hrdlička: Na co se zeptat odborníka, než se pustíte do stavby domu?
Hledáte poradenství v oblasti výstavby, dřevostaveb či dotací? Přečtěte si rozhovor s Tomášem Hrdličkou, který píše odborné články o stavebnictví, ale poskytuje i poradentství pro širokou veřejnost. V jakých oblastech se s Tomem můžete radit?




další články »« předchozí

Moderní dům 138

Dům měsíce v galerii
100 Dřevostaveb


NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Přihlaste se k odběru a dostávejte nejžhavější novinky:

E-MAIL
POŠLETE MI JE
Souhlas se zpracováním os. údajů